Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

SiP SAM R34/R35 produkcji Microchip - rodzina dedykowanych układów dla aplikacji LoRa


26 listopada 2018

Kategoria: Elementy elektroniczne


Technologia LoRa rozszerza zasięg Internetu rzeczy (IoT) poprzez połączenie komunikacji bezprzewodowej dalekiego zasięgu z energooszczędnością. Aby przyspieszyć rozwój połączonych rozwiązań opartych na technologii LoRa, firma Microchip zaprezentowała wysoce zintegrowaną rodzinę układów LoRa w systemie SiP z 32-bitowym mikrokontrolerem SAM R34/R35, transceiverem sub-GHz LoRa oraz precertyfikowanym stosem oprogramowania zgodnym ze standardem LoRaWAN.


Firma Microchip udostępnia projekty referencyjne zbudowane w oparciu o SiP SAM R34/35 zgodne z certyfikacją (zarówno pod kątem hardware jak i firmware). Gwarantuje to pełną i bezawaryjną współpracę z bramami sieciowymi i czołowymi dostawcami sieci LoRaWAN. Dzięki najniższemu poborowi w trybach uśpienia w branży, prezentowane układy oferują wydłużoną żywotność baterii w zdalnych węzłach IoT.


Mikrokontrolery SAM R34/35 zapewniają tryb uśpienia nawet do 790 nA – dzięki temu znacząco zostaje zmniejszone zużycie energii i wydłużony czas pracy baterii w aplikacjach końcowych.


SAM R34/35 posiadają do 256kB pamięci Flash i 40kB pamięci RAM (z czego 8kB pamięci low-power RAM z możliwością podtrzymania bateryjnego), obsługę portu USB o szybkości 12 Mb/s (SAMR34), 12-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC) z maksymalnie 8 kanałami zewnętrznymi i prędkością pomiaru do 1Msps.

 

Microchip SiP SAMR34/R35 block diagram

https://www.microchip.com/en/pressreleasepage/industrys-lowest-power-LoRa-system-in-package-family


Prezentowane układy w obudowie BGA posiadają niewielkie wymiary 6 x 6 mm, dzięki czemu idealnie nadają się do szerokiej gamy aplikacji IoT, które wymagają niskiego poboru mocy, niewielkich rozmiarów i długiego czasu działania na baterii. SAM R34/35 może znaleźć zastosowanie m.in. w Smart City (aplikacje odpowiedzialne za światła uliczne, gospodarowanie odpadami), w logistyce (śledzenie kontenerów czy pojazdów) a nawet w rolnictwie (śledzenie bydła, systemy irygacyjne czy oczujnikowanie upraw).


Programiści wykorzystujący SAM R34/R35 mogą przyspieszyć swoje projekty dzięki połączeniu kodu aplikacji ze stosem LoRaWAN i płytką rozwojową ATSAMR34-XPRO. Płytka ta jest obsługiwana przez Atmel Studio 7 Software Development Kit.


Przedstawicieli firm zainteresowanych układem Microchip SiP SAM R34/R35 prosimy o kontkat pod adresem e-mail: microchip@jm.pl

 

LoRaWAN, JM elektronik 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów