Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Bezpieczne uwierzytelnianie w LoRaWAN - Microchip ATECC608A


06 lutego 2019

Kategoria: Elementy elektroniczne


Cyberataki przeprowadzane zdalnie, wszechobecne podrabiane produkty, zagrożenia wpływające na bezpieczeństwo wszystkich gałęzi gospodarki. Kiedy któreś z powyższych zagrożeń dojdzie do skutku, straty w przychodach są znaczne, a wizerunek zaatakowanej marki zostaje mocno zaburzony. W dzisiejszym świecie, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest wdrożenie zabezpieczeń w nowe jak i istniejące już projekty.

 

W odpowiedzi na powyższe wyzwania, firma Microchip podczas trwającej od 31 stycznia do 1 lutego konferencji The Things Conference w Amsterdamie poświęconej LoRaWAN, prezentowała układ ATECC608A.

 

Dzięki niemu możliwe jest dodanie do systemu zabezpieczeń sprzętowych. Microchip we współpracy z The Things Industries podczas konferencji zaprezentował pierwsze w branży kompleksowe rozwiązanie dla bezpieczeństwa. Wspólne rozwiązanie znacznie upraszcza obsługę urządzeń LoRaWAN i rozwiązuje wyzwania logistyczne związane z zarządzaniem kluczami uwierzytelniającymi LoRaWAN przez cały okres eksploatacji urządzenia.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wspólnego rozwiązania Microchip i The Things Industries? Napisz na wireless@jm.pl

 

Układ ATECC608A zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w projektach dzięki wsparciu różnych technik kryptograficznych oraz przechowywaniu kluczy w sprzętowo zabezpieczonym obszarze pamięci. Układ ATECC608A wyposażono dodatkowo w generator liczb losowych (TRNG), który jest zgodny ze standardem FIPS.

 

Zakup układu ATECC608A-MAHTN-T obejmuje roczną subskrypcję dla usługi serwera The Things Industries. W przypadku gdy urządzenie zidentyfikuje się, aby dołączyć do sieci LoRaWAN, sieć kontaktuje się z serwerem The Things Industries w celu sprawdzenia, czy pochodzi z zaufanego, a nie z fałszywego urządzenia. Po upływie roku The Things Industries oferuje opcję przedłużenia usługi.

 

Przedstawicieli firm zainteresowanych Microchip ATECC608A prosimy o kontakt pod adresem e-mail: microchip@jm.pl

 

Microchip ATECC608A LoRaWAN

 

LoRaWAN, JM elektronik

  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów