Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Microchip SAM R30 – przedstawiamy najmniejszy w branży moduł komunikacyjny ze standardem IEEE 802.15.4


01 marca 2019

Kategoria: Elementy elektroniczne


Podczas tegorocznych targów Embedded World w Norymberdze firma Microchip zaprezentowała moduł, który łączy w sobie mikrokontroler o bardzo niskim poborze mocy z radiem sub-GHz, Microchip SAM R30.

 

Prezentowany moduł jest najmniejszym modułem w branży SiP zgodnym ze standardem IEEE 802.15.4. Jest o połowę mniejszy od dostępnego dotychczas na rynku modułu. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom (12,7x11 mm), a także długim czasem pracy na baterii, zastosowanie SAM R30 idealnie nadaje się w projektach, gdzie rozmiar ma znaczenie, czyli w różnego rodzaju czujnikach czy urządzeniach automatyki domowej.

 

Dzięki zgodności modułu SAM R30 ze standardem IEEE 802.15.4 obsługiwane są topologie sieciowe, które można łatwo skonfigurować i dostosować. Jedną z głównych zalet sieci opartej na IEEE 802.15.4 jest możliwość pozostawania urządzeń w uśpieniu przez dłuższy czas, wybudzając się tylko w razie potrzeby transmisji danych.

 

Microchip SAM R30 dzięki niewielkim rozmiarom i kompaktowej budowie, umożliwia uproszczenie projektu – ogranicza liczbę elementów na PCB, zmniejsza jej docelowy rozmiar. Dzięki integracji mikrokontrolera oraz radia nie ma konieczności stosowania w projekcie osobnego mikrokontrolera do współpracy z modułem. SAM R30 posiada 256 KB pamięci Flash, 40 KB pamięci RAM, port USB oraz cyfrowe i analogowe wejścia/wyjścia.

 

Microchip SAM R30 diagram

 

Prezentowany moduł działa w paśmie częstotliwości radiowej poniżej 1GHz, dzięki czemu zapewnia dwukrotnie większy zasięg łączności i lepszą propagację przez ściany i podłogi niż inne urządzenia, które pracują z wykorzystaniem pasma 2,4GHz.

 

Moduł SAM R30 posiada certyfikaty Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) oraz Radio Equipment Directibe (RED), co pozwala skrócić czas wprowadznie produktu na rynek.

 

Przedstawicieli firm zainteresowanych modułem Microchip SiP SAM R30, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: microchip@jm.pl 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów