Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Inteligentne układy pomiarowe zużycia energii elektrycznej w niespotykanej cenie za punkt pomiarowy


13 marca 2019

Kategoria: Automatyka przemysłowa


Planowany wzrost cen energii elektrycznej, szczyt ONZ COP24 w Katowicach, energooszczędność mająca na celu ograniczenie a nawet zatrzymanie skutków efektu cieplarnianego. Jest wspólny mianownik łączący wymienione wyżej trzy przykłady i JM elektronik posiada go w ofercie.

 

Na początku roku przedstawiliśmy Państwu serię urządzeń produkcji ICP-DAS dedykowaną minimalizacji zużycia energii poprzez precyzyjny monitoring i efektywne sterowanie, PMMS (Power Monitoring & Management Solution). Pierwszym z urządzeń był układ centralny rozwiązamia PMMS,  koncentrator PMC-5231 (PMC - Power Meter Concentrator) 

 

Dzisiaj chcemy Państwu zaprezentować 3 rodzaje mierników produkcji ICP-DAS, współpracujące z PMC-5231.

Każdy z tych mierników zapewnia pomiar całego zestawu zmiennych: mocy czynnej, biernej, pozornej (prąd, napięcie, harmoniczne) w wysoką dokładnością.

 

ICP-DAS seria PM-3000Mierniki serii PM-3000 zapewniają dostęp do pomiaru zużycia energii elektrycznej w czasie rzeczywistym do jednofazowego pomiaru mocy.

Dzięki wysokiej dokładności (<0,5%, PF=1), seria PM-3000 zapewnia użytkownikom uzyskanie wiarygodnych i dokładnych odczytów zużycia energii z monitorowanego urządzenia w czasie rzeczywistym.

 

Mierniki serii PM-3000 wyposażone są w zewnęrzne przekładniki prądowe CT (różne typy, obsługujące prąd wejściowy do 200 A)! Ponadto prezentowana seria działa w zakresie napięć wejściowych 10 – 300 V, co pozwala na ogólnoświatową kompatybilność.

 

Dzięki 2-kanałowym wyjściom przekaźnikowym można go połączyć z syrenami lub semaforami dla komunikatów alarmowych. Seria PM-3000 obsługuje protokoły Modbus RTU i Modbus TCP, a sam montaż urządzenia odbywa się na szynie DIN.

 

 

PM-3133P jest urządzeniem pomiarowym przeznaczonym do pomiaru zużycia energii w układzie 3-fazowym. 

 

 

 Wielokanałowy miernik mocy PM-4324 monitoruje do 8 obwodów trójfazowych, 24 obwody jednofazowe lub dowolną kombinację obwodów jedno lub trójfazowych. PM-4324 może mierzyć do 24 prądów za pośrednictwem zewnętrznych przekładników prądowych (CT).

 

Ta elastyczność sprawia, że PM-4324 idealnie nadaje się do zastosowania w pomiarze zużycia energii dokonywanego przy szafach rozdzielczych w halach produkcyjnych, centrach handlowych, budynkach mieszkalnych.

 

Urządzenie dzięki swoim kompaktowym wymiarom 237x52x134 mm i montażu na szynie DIN z reguły nie wymaga kosztownych projektów modernizacyjnych czy dużej dodatkowej przestrzeni na urządzenie wewnątrz szafy.

 

ICP-DAS PM-4324

 

 

Mierniki mocy produkcji ICP-DAS w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych producentów posiadają jeszcze jeden bardzo istotny argument przemawiający na korzyść ich wykorzystania.

 

Urządzenia ICP-DAS posiadają najkrótszy czas zwrotu z inwestycji ze względu na ich przystępnośc cenową. Produkty firmy ICP-DAS posiadają ceny zaczynające się od niecałych 50 USD* za pojedynczy kanał pomiarowy (cena zawiera przekładnik 60A).

 

Przedstawicieli firm zainteresowanych specyfikacją techniczną i informacją cenową mierników serii PM-3000, trójfazowego PM-3133P i wielokanałowego PM-4324 prosimy o kontakt pod adresem e-mail  sprzedaz@jm.pl

 

W dniach 26-29.03.2019 roku w Warszawie, na stoisku J-8 targów Automaticon będziemy prezentować Państwu elementy systemu PMMS. W oparciu o zbudowany na potrzeby targów układ elektryczny urządzenia systemu będą mierzyć zużycie energii i prezentować dane poprzez połączenie on-line z koncentratorem PMC. Na stoisku J-8 firmy JM elektronik będa mogli Państwo zapoznać się także z możliwościami oprogramowania sterującego  kontentratora PMC oraz uzyskać szczegóły technincze dotyczące integracji rozwiązań PMMS firmy ICP-DAS z systemami SCADA, z wykorzystaniem Ethernetu i protokołów TCP-IP, jobów i plików *.csv, baz danych mySQL i SQL, chmur Azure Microsoft, IoTStar i Open-Source.

 

 

* - uzyskanie ceny poniżej 50 USD za punkt pomiarowy (z przekładnikiem 60A) umożliwia urządzenie wielokanałowe PM-4324 obsługujące do 24 kanałów 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów