Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zasilanie bateryjne urządzeń LoRaWAN - ogniwo EEMB ER14505


24 kwietnia 2019

Kategoria: Elementy elektroniczne


Sieć LoRaWAN została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić optymalne zużycie energii elektrycznej przy dużym zasięgu liczonym w kilometrach. Niskie zużycie energii przez urządzenia komunikujące się za pomocą modulacji LoRa to duży atut, który predestynuje je do zasilania bateryjnego.

 

 

Moduł RN2483 Microchip to układ, który może zostać zastosowany w urządzeniach pracujących w standardzie LoRaWAN. Jak wygląda profil poboru mocy dla tego rozwiązania przy zasilaniu bateryjnym napięciem 3.6V z ogniwa LiSoCL2? Maksymalny prąd pobierany podczas nadawania sięga około 50mA, zaś moc pobierana ze źródła to 0,2W. Podczas odbioru wartości mocy są niższe.

 

Bateria o pojemności 2400mAh wystarczy do zasilania urządzenia LoRaWAN typu A (np. smart meter) przez okres 12 miesięcy jeśli będzie się ono komunikować raz na 5 minut (krótki komunikat), zaś teoretycznie na kilka lat jeśli komunikat będzie wysyłany sporadycznie (np. raz na godzinę).

 

Ogniwo EEMB ER14505 z naszej oferty pokazano na zdjęciu z doprowadzeniami przygotowanymi do montażu w technologii THT. Ważną zaletą tego typu chemii ogniwa jest bardzo niskie samorozładowanie, dzięki czemu ogniwo wystarczy na cały cykl życia produktu i nie ma konieczności rozbierania urządzenia w celu jego wymiany.

 

EEMB ER 14505

 

Power Solutions będzie jednym z tematów zbliżającej się jubileuszowej, V edycji Wireless Day. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania chęci uczestnictwa, liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji oraz link do rejestracji>>

 

W kwestii doboru odpowiedniej chemii oraz układów zasilających zapraszamy do kontaktu z naszym inżynierem aplikacyjnym pod adresem e-mail: powersolutions@jm.pl 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów