Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Protokół MiWi firmy Microchip


16 maja 2019

Kategoria: Komunikacja bezprzewodowa


Protokół MiWi został opracowany przez firmę Microchip i został zaprojektowany z myślą o zastosownaiu w aplikacjach Smart City i Smart Home. Jest wykorzystywany w aplikacjach odpowiedzialnych za automatyczny odczyt liczników, sterowanie oświetleniem, automatyzację domu/budynku czy czujniki bezprzewodowe.

 

Protokół MiWi dedykowany jest do działania w pasmach ISM - sub-GHz i 2,4 GHz.

 

Stos protokołu MiWi oferuje znacznie mniejszą zajętość pamięci mikrokontrolera w stosunku do stosu protokołu ZigBee. Dzięki temu możliwa jest obsługa stosu MESH w mikrokontrolerach z mniejszą pamięcią. Typowy węzeł wymaga tylko 20 kB pamięci mikrokontorlera.

 

Stos Microchip MiWi Mesh jest dostępny w Atmel Studio 7 w ramach darmowego pakietu oprogramowania Advanced Software Framework (ASF).

 

Jeżeli jesteś zainteresowany dalszymi informacjami na temat protokołu MiWi, zapisz się na szkolenie Wireless Day 2019, gdzie protokół MiWi będzie jednym z tematów. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów