Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Który rodzaj baterii wybrać?


17 lipca 2019

Kategoria: Elementy elektroniczne


O ile dawniej wystarczyło kupić w kiosku "paluszki", to dziś wybór nie jest tak prosty. Nie każdy z nas "czuje chemię" do ogniw, nie każdy rozumie czym różnią się poszczególne typy (np. baterie alkaliczne, srebrowe, litowe LiSOCl2 od LiMnO2...), kiedy warto pomyśleć o zastosowaniu akumulatora oraz na jakie parametry należy zwracać uwagę.

 

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost zastosowań specjalizowanych ogniw litowo-jonowych w aplikacjach, w których tradycyjnie dominowały baterie cynkowe i alkaliczne (aparaty fotograficzne, kamery i głośniki BT). To przedkłada się zarówno na wygodę, jak i na ekologię. Mimo to, standardowe ogniwa cynkowe i alkaliczne są nadal chętnie stosowane w zegarach, pilotach, latarkach, itp.

 

Gdy porównujemy baterie w tym samym formacie, to główna różnica którą zauważa użytkownik jest cena. Ogniwa alkaliczne są zwykle dwukrotnie droższe.

 

Ogniwa alkaliczne mogą być składowane przez kilka lat, podczas gdy cynkowo-węglowe jedynie do dwóch lat po wyprodukowaniu. Dodatkowo, okazuje się że pojemność ogniw alkalicznych jest kilkukrotnie większa (nawet do 4 razy!), przy nieco tylko większym ciężarze. To przekłada się na korzyści dla użytkownika: zasilane urządzenia działają dłużej bez konieczności wymiany baterii.

 

 Baterie alkaliczne JM elektronik

Minęły już czasy, gdy musieliśmy się martwić wyciekiem elektrolitu z baterii. Mimo to, warto sięgać po sprawdzone rozwiązania. W ofercie JM elektronik znajdują się baterie alkaliczne sprawdzonego producenta, firmy Kinetic, charakteryzujące się atrakcyjną ceną i niezawodnością. Dlatego oferujemy Państwu ogniwa posiadaje konstrukcję optymalizowaną tak, by nie doszło do wycieku korozyjnego elektrolitu do wnętrza urządzenia.

 

JM elektronik udziela wsparcia technicznego na każdym etapie projektu - od zapytania do wdrożenia, czy fazy montażu EMS. Zapraszamy do składania zapytań związanych z techniką bateryjną pod adresem e-mail: powersolutions@jm.pl 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów