Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak precyzyjnie dopasować ogniwa litowe do potrzeb aplikacji Klienta?


16 września 2019

Kategoria: Elementy elektroniczne


Producenci ogniw litowych typu LiMnO2 oferują dwa typy ogniw, które są przeznaczone dla dwóch różnych zastosowań. Omówimy je pokrótce na przykładzie oferty firmy EEMB, której wyroby mamy dostępne na magazynie.

 

EEMB ogniwa litowe

 

Jeśli Twoja aplikacja zużywa dużo prądu, odpowiedzią są ogniwa typu High Power Type. Struktura elektrod jest spiralna, co ułatwia przepływ prądu o dużej wartości. Odbywa się to jednak kosztem pojemności. Konstrukcję taką producent oznacza jako Spiral (literka S jako infix zaszyta w symbolu).

 

 

Ogniwa typu Energy Type posiadają konstrukcję przypominając wiaderko, w którym zanurzono elektrody. Dzięki temu ogniwo posiada większą pojemność, ale nie jest zoptymalizowana dla przepływu dużych wartości prądu. Konstrukcję taką producent oznacza jako Bobbin (literka B jako infix zaszyta w symbolu).


Z jaką różnicą mamy do czynienia w praktyce (ogniwo w typowym formacie 14250)?

 

 

 Ogniwo spiral dostarcza 500mA w trybie ciągłym, zaś 1000mA w impulsie.

 

 

 Ogniwo bobbin dostarcza 7mA w trybie ciągłym 7mA i 70mA w impulsie.

 


Odbywa się to jednak z zyskiem: ogniwo B posiada 50% więcej pojemności niż ogniwo S. I odwrotnie: zastosowanie ogniwa typu S spowoduje że jego pojemność wynosi 600mAh, zamiast 900mAh pojemności dostępnej dla typu B. Stare przysłowie mówi: coś za coś! I jest to prawda.


Przedstawicieli firm zainteresowanych doborem ogniw litowych oraz ofertą Power Solutions prosimy o kontakt pod adresem e-mail: powersolutions@jm.pl

 

W dniu 17.10.2019 zapraszamy do Krakowa na tegoroczną edycję Evertiq Expo, zorganizowaną tym razem na Terenie Międzynarodowych Targów EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9 31-586 Kraków. Przedstawicieli JM elektronik spotkają Państwo na stoisku nr 38 oraz na dwugodzinnych warsztatach o tematyce Power Solution, zrealizowanych w salach konferencyjnych obiektu, od godziny 10:30.

 

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest rejestracja pod linkiem>>


Agenda warsztatów>>

 

EEMB 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów