Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

EDC/iCF 8000 – nowa generacja dysków typu flash z interfejsem IDE od InnoDisk


25 lutego 2010

Kategoria: Komputery przemysłowe


Odkąd firma InnoDisk wprowadziła na rynek z wielkim sukcesem karty flash’owe IDE serii EDC/iCF 4000 minęło niedawno dwa lata. Od tego czasu wiele się zmieniło. Początkowo dla rynku wystarczające były rozwiązania oparte o jeden kanał, posiadające wsparcie dla trybu PIO (Programmed I/O) oraz MwDMA (Multiword DMA), z prędkością transferu rzędu 24MB/s lub jeszcze mniej. Wtedy też wymagania rynku nie były wygórowane i skupiały się głównie na zabezpieczeniach antywstrząsowych i antypyłowych.

 

Dyski miały zajmować niewiele miejsca, oferować niewielką ilość pamięci, a to wszystko przy niskiej cenie. W międzyczasie, wraz z szybkim rozwojem technologii modułów typu flash i rosnącymi wymaganiami rynku, pojawiły się wersje oparte o dwa kanały transmisyjne (dual channel), z prędkością transferu danych 45MB/s i wsparciem dla UDMA2 lub UDMA4. Jednak i takie rozwiązania nie mogły pozostać szczytem osiągnięć na dłuższy okres, a moduły typu dual channel i oferowane prędkości powoli stawały się niewystarczające dla współczesnych aplikacji.

 

Tutaj InnoDisk nie mógł pozostać obojętny i na zakończonych w tym miesiącu targach Embedded World 2009 w Norymberdze przedstawił kolejną generację szybkich kart serii EDC/iCF 8000. Nowa generacja to dyski 4-kanałowe (quad-channel), osiągające prędkość transmisji danych rzędu 80MB/s i wsparcie dla trybu UDMA5 i UDMA6. Do tej pory popularne dwu-kanałowe dyski ograniczały możliwe pojemności i prędkości transferu danych. Jednak InnoDisk przełamał te ograniczenia i uzyskał pojemności z zakresu od 2 do 16GB (największa pojemność spośród wszystkich dostępnych na rynku modułów flash w wersji industrial!). W tym przypadku producentowi udało się również skrócić czas rozruchu dysku z 40 do 20 sekund (boot time). Dodatkowo aby zwiększyć ich żywotność, InnoDisk używa najlepszych chipów SLC i gwarantuje możliwość kasowania zawartości dysków nawet 300 tys. razy. Moduły nowej serii przechodzą szereg restrykcyjnych testów: wstrząsowe, temperaturowe, upadkowe, charakteryzują się niskim poborem energi (210mA max.) i funkcjami korekcji błędów. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów