Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Epcos – nowe rdzenie serii PQ


28 maja 2010

Kategoria: Elementy elektroniczne


Epcos oferuje teraz nowy rozszerzony zakres rdzeni ferrytowych kształtu PQ. Razem z nowo dodanymi rozmiarami PQ40/40 i PQ50/50 gama rdzeni PQ obecnie obejmuje wielkości pomiędzy PQ16/11.6 a PQ50/50.

 

Rdzenie PQ zostały opracowane specjalnie z myślą o transformatorach zasilaczy impulsowych. Nowe rdzenie znajdują zastosowanie zarówno w standardowych transformatorach w układach AC/DC i DC/ DC, jak i w transformatorach planarnych.

 

W porównaniu z konwencjonalnymi kształtkami ETD, ER czy E, główną zaletą rdzeni PQ jest okrągły element centralny rdzenia i większa powierzchnia zewnętrzna. W rezultacie możliwe jest skrócenie długości drutu miedzianego – czyli zmniejszenie kosztów i rezystancji uzwojenia. Ponadto większa powierzchnia zewnętrzna zapewnienia lepsze odprowadzania ciepła. Kształt rdzenia PQ został zoptymalizowany w taki sposób, że moc dla takiego samego transformatora wykonanego na rdzeniu E, może być osiągnięty przy mniejszych rozmiarach i mniejszej wadze. Rdzenie PQ są dostępne w szerokim zakresie materiałów ferrytowych: N49, N51, N87, N92, N95 i N97.

 

Więcej informacji znajduje się: tutaj. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów