JM Logo
Wróć

Poznaj jak Telit Cinterion buduje Twoją przewagę konkurencyjną dodając do znakomitych modułów transmisji danych w sieciach komórkowych ogólnoświatowe usługi telekomunikacyjne, a nawet własne karty SIM

2024-02-06

Firma Telit, znany światowy producent modułów do transmisji danych w sieciach komórkowych, układów GPS i WiFi/BT w mniejszym stopniu znany jest ze swojej rewolucyjnej oferty z obszaru usług telekomunikacyjnych.

Udział w światowym biznesie modułów transmisji danych w sieciach komórkowych Telit wzrósł po połączeniu się z firmą Thales (wcześniej Cinterion).

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, menedżerowie Telit Cinterion, których moduły 2G/3G/4G/LTE-CAT.M/NB-IoT są wykorzystywane na całym świecie, zauważyli że wiodący dostawcy urządzeń chcą działać globalnie, sprzedając swoje produkty na rynku światowym, gdy jednocześnie gra operatorów telekomunikacyjnych utrudnia im takie działania.

Chcąc mieć świadomość czego dotyczy to wyzwanie biznesowe wystarczy pojechać za granicę, gdzie nawet w greckich czy cypryjskich miejscowościach przygranicznych, silniejszy sygnał stacji BTS powoduje automatyczne przełączenie się na operatora bez umowy roamingowej, a koszty transmisji mogą być nawet 100x droższe. Podobne zjawisko występuje i w Polsce, przy granicy z Ukrainą i Białorusią. 

Lokalnie problem ten można rozwiązać wskazując konkretnego operatora, jednak globalny producent urządzeń zmuszony byłby do nieproporcjonalnego wysiłku, uzgadniając indywidualnie operatorów dla swoich urządzeń na całym świecie, bez cienia gwarancji zwrotu z takiej inwestycji.

Telit Cinterion operatorem o światowym zasięgu

Telit Cinterion zbudował więc pod swoją opieką organizację, skupiającą 600 operatorów operujących w ponad 200 krajach, tak aby umożliwić użytkownikom swoich modułów transmisję danych po zryczałtowanych kwotach.

WYSIWYG - telit-telko_obrazek_01-1.jpg

Co więcej, dysponując już taką siecią, Telit Cinterion zaprasza do współpracy także tych producentów urządzeń, którzy wybrali również innych producentów modułów.

Telit Cinterion wprowadził na rynek własną uniwersalną kartę SIM, której umieszczenie w slocie daje gwarancję udanej transmisji danych we wszystkich obszarach objętych usługą.

WYSIWYG - telit-telko_obrazek_02.jpg

Wraz z kartami dostarczane jest narzędzie programistyczne służące profilowaniu kart SIM w poszczególnych obszarach świata, aby zapewnić jeszcze lepsze dopasowanie.

Korzystając z fizycznej karty SIM od Telit Cinterion, operator logistyczny jest w stanie trackować sygnałem GPS swój ładunek bez względu na kraje, przez które prowadzi trasa transportu.

Usługa obejmuje transmisję danych w sieciach 2G/3G/4G/LTE CAT.M/NB-IoT, a prowadzone są także rozmowy w zakresie zapewnienia transmisji danych w sieciach 5G. Biorąc jednakże pod uwagę potrzeby urządzeń IoT i relatywnie niewielką ilość transmitowanych przez nie danych w porównaniu do np. smartfonów, gdzie zdarza się streamować video, dostępność sieci 5G wydaje się odnosić do daleko przyszłych potrzeb.

Co więcej, oferta Telit Cinterion okazuje się być atrakcyjna także dla transmisji danych dla urządzeń IoT na naszym rodzimym rynku, w Polsce, gdzie konkurujący operatorzy nie są skłonni dzielić się roamingiem transmisji danych, a gdzie Telit Cinterion, stosownymi umowami, zapewnia możliwie najlepszy zasięg na danym terenie.

WYSIWYG - telit-telko_obrazek_03.jpg

Nie tylko fizyczne karty SIM, ale i eSIM ze swobodą wyboru operatora

Wielu producentów urządzeń kształtuje swoją ofertę jako abonament. W ich przypadku szczególnie istotne jest, aby użytkownik nie miał możliwości fizycznej ingerencji w slot SIM i wymianę karty. Brak fizycznej ingerencji i możliwości wymiany karty to także wzrost bezpieczeństwa. Jeśli nie ma fizycznej karty SIM, nie sposób dokonać jej kradzieży czy klonowania, a klonowanie to kwestia bezpieczeństwa, pierwszorzędna w systemach potwierdzania jednorazowych kodów dostępu z wykorzystaniem np. tokenów.

WYSIWYG - telit-telko_obrazek_04.jpg

Telit Cinterion, jak i inni istotni producenci, proponuje kartę SIM w wersji wbudowanej w moduł, tak zwany eSIM, a nawet zwirtualizowany iSIM. eSIM to moduł przylutowany do płyty PCB, który posiada wszelkie cechy fizycznej karty SIM. iSIM to rozwiązanie, w którym funkcjonalność karty SIM przejmowana jest przez moduł transmisji danych programistycznie.

Zależnie od preferencji Klienta, moduły z wbudowanym eSIM/iSIM od Telit Cinterion mogą pracować w sieci, jaką dla nich wybierze producent urządzenia. Telit wspiera Klientów dostarczając oprogramowanie do zarządzania modułami z wbudowaną elektroniczną kartą SIM, tak aby realizowały one założenia producenta urządzenia, w szczególności w zakresie profilowania preferowanego operatora telekomunikacyjnego.

Jeśli jednak wybierzesz SIM/eSIM/iSIM i usługi operatorskie od Telit Cinterion

Telit Cinterion nie zmusza klientów, którzy nabywają moduły z wbudowanym eSIM jego produkcji, do korzystania ze swoich usług operatorskich, choć poleca je pod rozwagę. Telit Cinterion umożliwia także rejestrację w swoich usługach telekomunikacyjnych modułów z wbudowanymi kartami eSIM innych producentów. Jednakże połączenie usług telekomunikacyjnych Telit Cinterion z kartą eSIM/iSIM wbudowaną w moduł Telit Cinterion lub fizyczną kartą SIM od Telit Cinterion, daje Klientom dostęp do zintegrowanego narzędzia informatycznego umożliwiającego większe korzyści, jak praca na dwóch platformach.

Do najważniejszych korzyści można zaliczyć zbiorowe zarządzanie i reguły, dzięki którym można zdalnie prowadzić upgrade oprogramowania oraz zarządzać licznymi i rozproszonymi zbiorami urządzeń, z uwzględnieniem ich fizycznej lokalizacji.

Tak oto możliwe staje się wyłączanie urządzeń, które są zgłaszane jako ukradzione. Do dyspozycji Klientów Telit Cinterion przekazywane są usługi w chmurach i serwery aplikacyjne, dzięki którym można przestać martwić się o skalowanie swojego biznesu, co jest tak istotne w przypadku sukcesu komercyjnego, który może rozbić się o spadek wydajności zasobów technicznych. Przez Telit Cinterion zapewniane jest najwyższe bezpieczeństwo sieci, a próby hakowania urządzeń zgłaszane są w specjalnym trybie niemal w czasie rzeczywistym, podobnie jak wykryte awarie lub zdarzenia podlegające nadzorowi.

WYSIWYG - telit-telko_obrazek_06.jpg

Dla kogo oferta Telit Cinterion?

Liczniki energii z Polski pracują w wielu krajach na świecie – czy warto poznać ofertę Telit Cinterion będąc ich producentem?

Translatory z Polski stają się najpopularniejsze na świecie, a korzystają z połączeń z siecią komórkową – czy warto poznać ofertę Telit Cinterion będąc ich producentem?

Urządzenia Health Care do telemedycyny z Polski znane są na całym świecie – czy warto poznać ofertę Telit Cinterion?

Przykładów można wymieniać wiele, lecz co bardzo istotne, Telit Cinterion identyfikuje się jako dostawca know-how powiązany silnie z krajami NATO. Czy w dzisiejszych czasach warto myśleć o partnerstwie przez pryzmat bezpieczeństwa i wiarygodności?

Czy drony z Polski, te specjalnego przeznaczenia, które także są przedmiotem rosnącego eksportu, zyskają na bezpieczeństwie i skuteczności dzięki Telit Cinterion?

SIM, eSIM, iSIM – jeśli już się pogubiłeś, tłumaczymy

WYSIWYG - simWISE.jpg

Fizyczna karta SIM jest znana od dziesięcioleci. Odgrywa wiodącą rolę w wielu konsumenckich urządzeniach mobilnych i wdrożeniach IoT. Jednak nowsze opcje eliminują potrzebę stosowania wymiennej karty SIM.

Wbudowana karta eSIM jest przylutowana do płytki drukowanej (PCB) urządzenia. Umożliwia ona wysyłanie profili SIM do urządzeń bezprzewodowo przy użyciu zdalnego udostępniania.

Najnowszą iteracją na rynku kart SIM jest zintegrowana karta iSIM. iSIM usprawnia funkcjonalność eSIM poprzez przeniesienie do funkcjonalnej architektury system-on-a-chip (SOC). Funkcjonalność karty iSIM staje się dostępna z poziomu urządzenia, zamiast transmisji z zewnątrz. Zakłada się, że do 2030 około 70% urządzeń komórkowych będzie wyposażonych w kartę eSIM, co otworzy drogę iSIM.

Tradycyjna karta SIM to wymienna karta dostępna w różnych rozmiarach. Została ona po raz pierwszy opracowana dla rynku telefonów komórkowych i odziedziczona przez branżę M2M.

Tradycyjne karty SIM ewoluowały w nowe formy, które pasują do mniejszych urządzeń. Są proste i wygodne w zastosowaniach konsumenckich, a w niektórych przypadkach, użycia IoT. Mogą jednak stwarzać zagrożenia dla niezawodności i bezpieczeństwa w przypadku wdrożeń urządzeń na dużą skalę.

Jeśli dostęp do kart SIM jest łatwy, są one również narażone na kradzież lub manipulację. Menedżerowie IoT muszą stale monitorować karty SIM w swoich urządzeniach, aby mieć pewność, że nie zostaną usunięte i umieszczone w innych urządzeniach.

Gdy organizacja zmienia operatora komórkowego i musi zmienić profil urządzenia, w niektórych przypadkach wygodne są tradycyjne karty SIM — wyjmij starą kartę SIM i podłącz nową. Jednak usuwanie i wymiana kart SIM w tysiącach urządzeń w przypadku wdrożeń IoT, na dużą skalę może być kosztowna lub niemożliwa.

WYSIWYG - esim-jpg.jpg

Karta eSIM została opracowana w odpowiedzi na wady tradycyjnych kart SIM w niektórych przypadkach zastosowań. Producenci urządzeń M2M mieli motywację do stworzenia karty SIM odpornej na manipulacje i charakteryzującej się większymi zabezpieczeniami. Taka karta SIM zaspokajałaby ich potrzeby w zakresie łączności i zapewniałaby wyższą odporność na prace w trudnych warunkach ekstremalnych temperatur, zapylenia, wilgotności czy drgań. eSIM to chip SIM zabudowany na płycie PCB lub zintegrowany w jednej obudowie z modułem transmisji komórkowej.

Obecnie przemysł motoryzacyjny szeroko przyjął tę technologię, a większość samochodów podłączonych do Internetu korzysta z wlutowanej karty eSIM.

WYSIWYG - isim-500x500.jpg

Producenci OEM muszą tworzyć zoptymalizowane pod względem kosztów urządzenia, które są wydajne pod względem zużycia danych i energii oraz kosztów BOM. Mogą to osiągnąć, wykorzystując opcje łączności IoT niskiego poziomu, takie jak NB-IoT, LTE-CAT.M. Technologia iSIM pozwala włączyć system operacyjny SIM wprost do modułu komórkowego.

iSIM nie wymaga stosowania chipu eSIM.

iSIM jest ustandaryzowany i spełnia wymagania bezpieczeństwa fizycznych kart SIM, czy to wlutowanych eSIM czy plastikowych SIM. Natomiast producenci urządzeń wyposażonych w iSIM podlegają ścisłej kontroli i akredytacji, gdyż to od ich standardów bezpieczeństwa wytwarzania iSIM, zależy bezpieczeństwo twórców i użytkowników aplikacji.

Już od 1 dolara amerykańskiego

1 Dolar, 1 USD, to kwota, za którą stoją już usługi operatorskie Telit Cinterion. Telit Cinterion, jako operator IoT, naturalnie chciałby operować na wielu urządzeniach. Co to znaczy wielu? Chcesz się przekonać, wycenić usługę dla siebie?

Skontaktuj się z naszym Product Managerem pod adresem wireless[at]jm.pl

Chętnie poznamy Twoje oczekiwania i wraz z Telit Cinterion, którego jesteśmy dystrybutorem, pomożemy wybrać SIM, eSIM czy iSIM oraz złożymy dla Ciebie osobistą ofertę usług transmisji danych.

Odwiedź nas na Warsaw Industry Automatica i poznaj Telit lepiej

Zapraszamy także do odwiedzin naszego stoiska na targach Warsaw Industry Automatica w Ptak Warsaw Expo, gdzie na stoisku B1.27a prezentować będziemy szereg propozycji Telit Cinterion, a na pytania chętnie odpowie nasz Inżynier Aplikacyjny.

WYSIWYG - automatica-2024_miniatura.jpg JM elektronik zaprasza na stoisko B1.27a największych targów automatyki przemysłowej i robotyki – Warsaw Industry Automatica w dniach 14-16.05.2024>>


Jeśli jesteś zainteresowany samodzielnym zgłębianiem oferty JM elektronik, rekomendujemy założenie nieodpłatnego konta w Portalu zakupowym B2B>>

Platforma Zakupowa B2B umożliwia:

  • wgląd w asortyment wraz z informacjami o oferowanych produktach, zdjęciami, kartami katalogowymi, informacjami o produktach podobnych czy powiązanych, 
  • składania zapytań ofertowych, 
  • podgląd stanów magazynowych,
  • uzyskania informacji o przewidywanym czasie oczekiwania na produkt,
  • sprawdzenia potwierdzonej daty najbliższej dostawy interesującego asortymentu,
  • zamawiania produktów,
  • podglądu we wszystkie oferty, zamówienia, faktury i płatności firmy,
  • założenia subkont dla pracowników z możliwością ustanowienia ograniczonego dostępu do oferowanych modułów, 
  • korzystanie z udostępnianej w kanale B2B bazy wiedzy, internetowych szkoleń i przewodników oraz zarządzanie zgodą na otrzymywanie newslettera,
  • dokonanie zgłoszenia reklamacyjnego oraz sprawdzenie statusu reklamacji,
  • sprawdzenie numeru WZ i numer listu przewozowego.
Ozdobna grafika stopki
System B2B by

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb klientów. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego sklepu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że bedą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności